
Tekniset tiedot
Yleiset ominaisuudet
Kapasiteetit
Mitat ja paino
Wilfa CGWS-130B tuotekuvaus
Vastajauhettu kahvi on kaksinkertainen maku! Heti kun pavut jauhetaan, vapautuu jopa 800 erilaista aromia – mutta muutaman minuutin kuluttua puolet niistä katoaa ilmaan. Siksi, jotta saisit parhaan hyödyn kahvistasi, sinun tulee aina jauhaa se itse.
ISO KAPASITEETTI, UUSI MOOTTORI
Tämä suuri (250 gramman) kiinteä ruostumattomasta teräksestä valmistettu mylly tarjoaa sinulle useita erilaisia jauhatusasetuksia – karkeasta hienoon – joten voit helposti jauhaa pavut suodatinkahvia, mutteripannua tai yksinkertaisesti suoraan kuppiin valmistettavaa juomaa varten. Uusi moottori jauhaa pavut hitaammin, joten se on hellävaraisempi niille ja välttää kitkaa, joka voi vapauttaa ei-toivottua makua.
KARTIOMUOTOISET TERÄT
Kartiomaisten teriensä ansiosta tämä mylly tuottaa tasaisen jauhatuksen ja säilyttää kaikki oikeat maut.
AJASTINTOIMINTO
Ajastintoiminnon avulla on erityisen helppoa hallita kerralla jauhetun kahvin määrää, joten se menee taatusti joka kerta oikein.
SÄÄDETTÄVÄ JAUHATUS JA TUOREET PAVUT
Voit säätää jauhatusastetta sopimaan mihin tahansa valmistusmenetelmään. Lisäksi papusäiliö on päällystetty erityisellä pinnoitteella, joka suojaa papuja UV-säteilyltä ja pitää ne tuoreina pidempään.
HELPPO PUHDISTAA
Kahvisäiliön voi irrottaa ja puhdistaa helposti.
Kohokohdat:
– European Coffee Brewing Centren hyväksymä
– Jauhatusasteet hienosta karkeaksi
– Helppo säätää
– Ajastintoiminto täydellistä kahvin määrää varten
– Kehitetty yhteistyössä maailmanmestaribarista Tim Wendelboen kanssa
– Irrotettavat osat helppoa puhdistusta varten
– UV-sätelyltä suojattu papusäiliö
– DC moottori: hiljainen ja hidas jauhatus parempaa tulosta varten
Usein kysytyt kysymykset
Ei vielä kysymyksiä.
Kysy kysymyksesi tuotteesta
Laite nyt ollut kolme vuotta käytössä. Ei toimi enää kunnolla, pysähtyy kesken jauhatuksen.
Hyvä mylly, hiljaisempi kuin edellinen Nymalt WSCG-2 kahvimylly.